Hovory

Společnost zrychluje, stále někam spěchá. U obrazu můžete prožít zastavený čas, popisuje kunsthistorik Vaňous

Hovory

Společnost zrychluje, stále někam spěchá. U obrazu můžete prožít zastavený čas, popisuje kunsthistorik Vaňous
Petr Vaňous

Plus

Česká akademie vizuálního umění mého hosta minulý týden vyhlásila kurátorem roku. Často zdůrazňuje, že umělci a umění samotné je citlivé na dění ve společnosti. Na co tedy současné umění upozorňuje?  A co nám o české společnosti říkají instituce, které mají umění rozvíjet a chránit? Hostem Hovorů je historik umění a kurátor Petr Vaňous.
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česká akademie vizuálního umění mého hosta minulý týden vyhlásila kurátorem roku. Často zdůrazňuje, že umělci a umění samotné jsou citlivé na dění ve společnosti. Na co tedy současné umění upozorňuje a co nám o české společnosti říkají instituce, které mají umění rozvíjet a chránit? Hostem hovoru je historik umění a kurátor Petr Vaňous. Příjemný poslech přeje Petr Vizina.

  • Dobrý den a vítejte. Dobrý den. Říkám si, jestli kurátor je obecně srozumitelné povolání jako lékař.

  • Nebo učitel? Já myslím, že pro naši generaci už ano. Ale třeba když jsem se o tom bavil, kde se s Ludmilou Vachtovou, tak ta kroutila hlavou. Říkala, co to je kurátor?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají