Hovory

S klasickým baletem jsem musel skončit. Tělo se na něm láme, přiznává tanečník a choreograf Pechar

Hovory

S klasickým baletem jsem musel skončit. Tělo se na něm láme, přiznává tanečník a choreograf Pechar
Štěpán Pechar

Plus

„Je hodně důležité, jak se ke svému tělu chováte,“ tvrdí tanečník a choreograf Dekkadancers Štěpán Pechar. Měl už řadu operací a zdravotních komplikací, možná i proto, že profesionálně začal s tancem až v 18 letech. „Přestal jsem dělat klasický tanec, protože to je fyzicky náročné – a pokud nemáte fyzické dispozice – tak si tělo lámete. Protože se namáháte ve špatném slova smyslu,“ říká v pořadu Hovory.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Narodil se na Maltě. Když mu bylo 18, přestěhoval se do Prahy a začal pořádně tančit. A rovnou šel do sedmého ročníku konzervatoře. A tvrdí, že ve škole mu nic kloudně nešlo. Jenomže těžko tomu věřit, protože se nakonec dostal do Laterna Magika na Nové scéně Národního divadla a dodnes patří mezi českou taneční špičku. A vlastně si říkám, že já tomu věřit chci, i když dobře vím, že za každým úspěchem nemůže být žádná lenost a flákání, ale maximální dřina a nasazení. Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • A naším hostem Štěpán Pechar, choreograf, tanečník, ředitel dekadence. Dost. Dobrý den Štěpáne. Dobrý den. Úřední jazyk na Maltě. Zjišťovala jsem si je maltština a angličtina. Část lidí potom taky mluví italsky a část francouzsky. Jakým jazykem jste ve škole mluvil vy a anglicky a Manskij umožněno tak jak se řekne polsky. Dobrý den do NATO Tchaj-wanu a jsem rád, že jsem sem přišel. Těmi navrhli, že i ta on řekl to je krásný jazyk v testech a neroste. Tak vy jste pendloval mezi Maltou a ČR.

  • Co nakonec rozhodlo o tom, že jste se přihlásil na taneční konzervatoř?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu