Hovory

Rodičovství je zrcadlo nastavené sobě samému, říká jáhen Miencil. Se svým partnerem vychovává adoptované dítě

Hovory

Rodičovství je zrcadlo nastavené sobě samému, říká jáhen Miencil. Se svým partnerem vychovává adoptované dítě
Petr Miencil

Plus

Se svým partnerem vychovává adoptované dítě, které první roky prožilo v dětském domově. Jaké cesty jej zavedly do Starokatolické církve, kde dnes působí na pozici jáhna? Jaké bonusy má tato církev, kromě otevřenosti vůči LGBT lidem?
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Náš dnešní host je Petr mi jen sil. Je vystudovaný fyzik, počítačový specialista a je také věřící člověk. Působí jako jáhen ve starokatolické církvi. Netají se tím, že žije ve stejnopohlavním partnerství a společně se svým životním partnerem se stará o chlapce v pěstounské péči. Má tedy ozkoušeno, jak se žije v naší vlasti stejnopohlavním párům, jak mohou realizovat své rodičovství a vytvořit rodinu. A to vše v kontextu komunity věřících se všemi plusy a mínusy, které to s sebou může nést. Proč je právě starokatolická církev jeho zázemím, kde se cítí dobře, jak vnímá coby věřící člověk atmosféru a ducha současné doby, kde nachází zdroje vnitřní síly a harmonie, kterou potřebuje pro výkon své práce v církvi i ve svém soukromí. Tyto a další otázky v hovorech od mikrofonu zdraví Eva Hůlková. Hovoří nůž je tedy Petr. Mi jen sil. Jáhen. Jste do katolické církve z pražské farnosti svaté Maří Magdalény. Vítejte v hovorech a děkuji, že.

  • Jste přišel. Děkuji za pozvání. Starokatolická církev. Já vím, že to je prostě banální a slyším to ze všech stran. Ale když si nemohu pomoci, tak neuvažovali jste, že byste se přejmenovali, protože ten pojem starokatolická navozuje něco jako konzervativního. Ale vy jste jedna z nejliberálnějších církví křesťanských, které tady působí.

  • Je to tak? Je to. Je to pro mě. Je to bezva. Církev s blbým jménem.

Více z pořadu