Hovory

Proč jsme se tak báli přijmout dětské syrské uprchlíky? Asi mix rasismu, strachu a předsudků, myslí si aktivista Miko

Hovory

Proč jsme se tak báli přijmout dětské syrské uprchlíky? Asi mix rasismu, strachu a předsudků, myslí si aktivista Miko
Z filmu More Miko

Plus

Občanský aktivista Jaroslav Miko se před lety marně pokoušel dostat do Česka syrské děti, které bez rodin uvízly v řeckých uprchlických táborech. „Nemyslím, že to bylo selhání pouze tehdejších politiků, ale celé společnosti. Protože politici by se jinak tolik nebáli, jak budou reagovat jejich voliči. Jinak by asi neudělali takové politikum z přijetí dětí,“ říká s tím, že v roce 2017 „narazil“ na tehdejšího ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a premiéra Andreje Babiše.
Lucie Vopálenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den. Nejprve založil facebookovou stránku syrské děti do Česka a posléze iniciativu Češi pomáhají. Nebál se oslovit politiky a mluvit s nimi na půdě parlamentu, aby na naše území přijali dětské sirotky z řeckých uprchlických táborů. A toto jeho úsilí zrcadlí film more Miko, který je teď aktuálně v českých kinech. Hostem dnešních hovorů je občanský aktivista, profesí řidič kamionu Jaroslav Miko. Dobrý den. Jaroslave, a díky, že jste přišel.

  • Taky zdraví. Ono. Díky za pomoc, za pozvání.

  • A od mikrofonu plusu přeje příjemný poslech Lucie Vopálenská.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají