Hovory

Pro trampy je Nevrlý osobnost, pro mne i vtipný vypravěč, říká autor Náčelníka spisovatel Palán

Hovory

Pro trampy je Nevrlý osobnost, pro mne i vtipný vypravěč, říká autor Náčelníka spisovatel Palán
Aleš Palán, spisovatel

Plus

Dvojnásobný držitel ceny Magnesia Litera a ocenění Kniha roku Lidových novin Aleš Palán dlouho snil, aby mohl napsat knihu rozhovorů s Miloslavem Nevrlým, což je pro trampy a skauty osobnost, jak sami říkají, určující. „Miloslav je na jednu stranu ve skrytu, na druhou je to erbovní autor pro skauty, tuláky i pro ty, co jsou v pohybu, a to už od 50. let. Za chvíli mu bude 90 a stále je skvělé fyzické i psychické kondici,“ říká v pořadu Hovory.   
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Udělat s Mílou knihu rozhovorů jsem snil řadu let. Odhodlal jsem se někdy před 5, 6 roky a byl jsem laskavě přijat. A co se mého záměru týká, neméně laskavě odmítnut. Tak začíná líčit genezi pozoruhodné knihy, o které si dnes budeme zejména povídat, její autor, spisovatel a publicista Aleš Palán. Dobrý den. Dobrý den. Vy jste nakonec uspěl malou lstí, ale pro pořádek, kdo je Miloslav Nevrlý?

  • Miloslav Nevrlý je člověk, který na jednu stranu je ve skrytu a na druhou stranu je to takový erbovní autor. Erbovní autor je pro skauty, tuláky, trend i lidi, kteří jsou v pohybu. Míla Nevrlý je od 50. let, teď bude 90. Za chvíli ve skvělé fyzické psychické kondici se toho dožívá. Chodilo po Jizerských horách, po Karpatech a získával z toho skvělý užitek pro vnímavost, pro otevřenost, pro vnitřní pocit svobody. A napsal o tom nádherné knihy. Ty knihy jsou často chápána jako regionální. Je za prvé severočeský autor.

  • Ale není. Jak jsem ho nakonec podařilo přesvědčit k sepsání knižního rozhovoru, který vychází právě k náčelníkovi jim devadesátinám.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají