Hovory

Po porodu se ženské tělo mění. Mějte se rády, doporučuje ženám autorka projektu Tělo s příběhem

Hovory

Po porodu se ženské tělo mění. Mějte se rády, doporučuje ženám autorka projektu Tělo s příběhem
Kateřina Kopicová

Plus

Kateřina Kopicová hledala v těhotenství informace o proměnách ženského těla, nenašla je, tak postupem času vytvořila web s názvem Tělo s příběhem. „Vše začalo v době, kdy jsem čekala svého prvního syna a na bříšku se mi objevily strie. Myslela jsem, že jsem jediná, začala o tom mluvit a zjistila, že v tom rozhodně sama nejsem – jen se o tom nemluví a nepíše,“ popisuje své začátky. 
Markéta Vozková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tělo s příběhem. Projekt, který založila Kateřina Kopicová, když čekala svého prvního syna. Potřebovala jsem vědět, že je normální, že se v těhotenství tělo proměňuje. Hledala si informace a fotografie na internetu, ale skutečné zobrazení a výpovědi žen o proměnách těla v českém prostředí chyběly. Založila proto web a instagramový účet. Tělo s příběhem, které jsou pro všechny, kteří chtějí své tělo přijmout a posunout se v životě dál. Stejně tak pro ty, kteří skrze sdílení životních příběhů chtějí podpořit ostatní na jejich cestě k sebepřijetí. Inspirující poslech vám přeje Markéta Vochosková.

  • Ve studiu je Kateřina Kopicová, zakladatelka projektu tělo s příběhem. Dobrý den. Dobrý den. Mě zajímá, kdy jste se rozhodla, že máte potřebu veřejně mluvit o lidské tělesnosti?

  • No, začalo to v období, kdy jsem byla těhotná a čekala jsem svého prvního syna. Tak a v té době mi popraskal břicha, objevil sestry, je a já jsem si myslela, že je to něco neobvyklého, že jsem jediná a začal jsem o tom mluvit kvůli tomu, abych právě zjistila, že v tom nejsem sama a že nejenom já mám strach, ale že vlastně i další maminky v těhotenství mé strany a i další nějaký možná takový brouk je v hlavě. Co se týká nějaký psychiky, tak to byla vlastně jakoby první takový impulz, proč já jsem začala mluvit o těle a vůbec a v mateřství, který potom se jako po jeho psychika a tělo dohromady.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají