Hovory

Pánové si z feminismu udělali obrannou zeď. Když najdou něco, co se jim nelíbí, je to feministické, myslí si spisovatelka Slávka Poberová

Hovory

Pánové si z feminismu udělali obrannou zeď. Když najdou něco, co se jim nelíbí, je to feministické, myslí si spisovatelka Slávka Poberová
Žena, klobouk, retro (ilustrační foto)

Plus

Prozaička, překladatelka a redaktorka nakladatelství Slávka Poberová přiznává, že je feministkou. „Myslím, že dnešní feministky by asi na mne dost nevražily, protože jsem přesvědčená, že ženy jsou na stejné úrovni jako muži a není mezi nimi rozdílu. Samozřejmě, muži mají větší mozky i sílu, ženy mají zas jiné přednosti a dohromady to dává produktivní celek,“ říká v pořadu Hovory.
Jana Klusáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Víte, co je korumpování? Kdo byl stol. Mistr a čemu se říkalo jitřní dar? Mezi knižními novinkami, které nedávno přistáli na mém redakčním stole, mne zaujala Kasal presu nazvaná osudy českých šlechtičen. A ráda vám představím něj, autorku Slávku Popperovou v ČRo na stanici plus. Dobrý poslech přeje Jana Klusáková.

  • Hostem hovoru je novinářka, překladatelka a nakladatelská redaktorka Slávka po Beerová, autorka knih s historickou tematikou, absolventka oboru dějepis a čeština na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Vy jste Slavko absolvovala v roce 1965. Jaké to tehdy na fakultě bylo a na kterého z vašich učitelů ráda vzpomínáte?

  • Na fakultě to tenkrát bylo docela príma, protože přece jenom se už chystala ta veliká sláva. Rok 68. Já vzpomínám především na pana prof. Polišenského, pak na doc. Červinku, na doc. Petráně. Měli jsme fajn kantory a partu studentů. Parta studentů. Myslím, že jsme byli parta. Ale víte co, jak se to stává. Po skončení studia se to rozplynulo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají