Hovory

Nová a nejmladší generace dívek je opravdu hodně křehká, myslí si lektorka kurzů Buď svá

Hovory

Nová a nejmladší generace dívek je opravdu hodně křehká, myslí si lektorka kurzů Buď svá
Anežka Dvořáková, zakladatelka spolku Buď svá

Plus

„Je to jako kdyby vstoupily do jiného světa,“ říká Anežka Dvořáková o kurzu Buď svá, který připravují lektorky pro dívky ve věku 15 až 21 let. A jaká je naše nejmladší generace? „Děvčata jsou krásná a úžasně laskavá. Jsou i empatická, a když se dostanou do prostoru, který vnímají, že je pro ně bezpečný, jsou se schopné otevřít a přemýšlet víc do hloubky. Dokážou myslet o světě s krásným nadšením a lehkostí bytí,“ dodává jedna ze zakladatelek stejnojmenného spolku.
Tatiana Čabáková, Věra Luptáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co ne. I volnočasové aktivity Anežky Dvořákové jsem točila okolo vzdělávání a působí i v asociaci neformálního vzdělávání a kde pracuje s pedagog. My je instruktorkou prázdninové školy Lipnice, kde připravuje kurzy pro mládež. V spolku ze země koní se zase věnuje dětem a koňům a v neziskovce buď svá dospívajícím děvčaty a mladým ženám. Je toho dost. My si vybereme len jednu věc. Co podstatné přinášejí do života děvčat kurzy, které buď svá organizuje. Na to se budeme pít. A je v dnešních hovorech. Od mikrofonu vás zdraví Tatiana Čabáková.

  • Anežko, vítej v hovorech. Dobrý den. Ty pracuješ s dětmi a mládeží na jejich rozvoji a k vlnu. Torna výbava je podle třeba doložit a pro člověka, který pracuje s dětmi a mladými lidmi.

  • Z mé osobní zkušenosti se nejvíc vyplácí mít srovnat vlastně pojetí sebe sama. Já jsem na toto dlouhá léta i pracovala v rámci toho, že jsem se přihlásil do sebe zkušenostního výcviku, kde jsem si mohla zpracovat různá témata pro mě a díky tomu vlastně se mi drží udržovat si vlastně nadhled nad situacemi, kdy se kterými se setkávám v práci s mládeží. Myslím, že je to znát, že to vlastně jako mladí cítí vlastně z toho člověka. Když je to jak nějakým způsobem do určité roviny vyrovnaná osobnost sama se sebou, tak spíš jsou schopni vlastně jako vnímat to, že ten člověk autentický, že k nim přistupuje s respektem a zároveň vlastně že se od něj můžou ledasco třeba i naučit nebo od něj okoukat.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu