Hovory

Nejvíc jsem pyšný na narození a odchov mláděte luskouna naší Šišky, říká šéf pražské zoo Bobek

Hovory

Nejvíc jsem pyšný na narození a odchov mláděte luskouna naší Šišky, říká šéf pražské zoo Bobek
Luskoun (Pholidota), hmyzožravý řád savců s tělem pokrytým velkými rohovitými šupinami

Plus

„Nejdůležitější událostí pražské zoologické zahrady roku 2023, bylo narození a odchov mláděte luskouna krátkoocasého, tedy naší slavné Šišky,“ zdůrazňuje ředitel zahrady Miroslav Bobek. „Jednak je to vůbec první mládě luskouna této skupiny živočichů, což je v evropském měřítku naprostý unikát. Ale navíc jsou luskouni vysoce ohrožení, a to lovem, zejména kvůli jejich šupinám, které se používají v tradiční čínské medicíně.“
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Můj host Miroslav Bobek je rádi. Sedm. Pražský zoologický zahrady od roku 2010. Zoo pod jeho rukama překrýt a v reprízách patří mezi nejkratší. Je na světě. Otvírají už se tu prý je běžně. Nové pavilony pro zvířata, rodí se mláďata ohrožených druhů a do zoo chodí rekordní množství návštěvníků. Ročně tak má milion a půl. V jakým projektům se Miroslav Bobek věnuje dnes, i na to se ptám mého zcela v hovorech. Od mikrofonu zdraví Tatiana Čabáková.

  • Vítá tě v hovoru?

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu