Hovory

Na zámku Lobeč byla za komunistů psychiatrická léčebna. Nemocniční duch tam vydržel dost dlouho, vzpomíná jeho majitelka Pavlík-Šimonková

Hovory

Na zámku Lobeč byla za komunistů psychiatrická léčebna. Nemocniční duch tam vydržel dost dlouho, vzpomíná jeho majitelka Pavlík-Šimonková
Zuzana Pavlík-Šimonková

Plus

Hostem Hovorů s rodokmenem je Zuzana Pavlík-Šimonková. Studovala dějiny umění, ale poté, co rodina v restitucích získala zpět rodinné dědictví, lesy a polnosti, přešla na Českou zemědělskou univerzitu. „Můj prapradědeček byl jedním z posledních, komu habsburský císař Karel I. udělil šlechtický titul za zásluhy v průmyslu, byl totiž mužem číslo jedna ve Škodových závodech. Pro mě je to dnes spíš úsměvná rodinná historka,“ říká.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hrad Houska, zámek Vranov a zámeček v Lobči jsou součástí našeho majetku. Někdy je to příjemný bonus a někdy zase koule na noze. Tak i toto říká náš dnešní host. Zajímá mě, v čem ale vidí největší bohatství, jaký byl příběh jejího pradědečka, ale i to, jak se třeba sází les? Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • Hovory s rodokmenem.

  • A naším hostem je dnes ekonomka Zuzana Pavlík Šimůnková. Vítejte u nás. Dobrý den. Dobrý den. Vy jste za námi přijela z Lobče sem do studia na pražských Vinohradech a už při vstupu do studia jste říkala udělala jsem rekord. Jela jsem sem dvě a čtvrt hodiny. Jak je to má výhody vůbec bydlet na zámku v Lobči?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají