Hovory

Mezi castingovou ředitelkou a režisérem jde o důvěru. A ta se buduje docela dlouho, říká ředitelka Vaněk Svarinská

Hovory

Mezi castingovou ředitelkou a režisérem jde o důvěru. A ta se buduje docela dlouho, říká ředitelka Vaněk Svarinská
Režisérka Mariana Ćengel Solčanská by chtěla premiéru filmu Slúžka promítat přímo na zámku ve Slatiňanech

Plus

Petra Vaněk Svarinská je castingová režisérka a herecká agentka. Zastupuje například Tatianu Pauhofovou, Evu (Vicu) Kerekeš nebo Adama Mišíka a Igora Orozoviće. „Castingový režisér je vždy velmi blízko režisérovi – v podstatě ví, co má ten režisér rád. Musí si rozumět a vlastně naplnit jeho představu o tom, kdo by měl v jeho snímku hrát,“ říká o své práci v pořadu Hovory.
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zítra. Vaněk Svatbínská se 25 širokou pohybuje o filmový branži. Je castingová režisérka. Zároveň zastupuje 6003 herců jako jejich agentka. Pro domácí scénu vybrala herců například do filmu něžné vlny Muži v naději ale bylo bezva, ženská na krku či rozprávku set m z Havraně lídra tou herecké obsazení je vybírala i do seriálu kukačky či trilogií Božena a herec od mikrofonu ho vodou zdraví Tatiana Čabáková.

  • Petra vítají v hovorech. Dobrý den. Já bych chtěla v úvodě povede, že s Petrou sahá už nějakých těch pár rukou. Poznáme tu z Prahy. Tykáme si Petra. Na povolení castingového režiséra neexistuje žádný obor na vysoký albu střední škole jako Sisak. Výběr ani u herců dostala tak já sám jsem pracovala jako boxerka v modelingové agentuře. A zaznamenala jsem se vás artem Jan banky, který má vlastně pozval k jeho prvotině s tím, že by byl rád, kdyby se mu pomohla obsadit povídkovou v sérii Praha očima a já jsem mu povede a že vlastně vůbec nevím, jako bych to měla obsadit, že ty herce vlastně je. Poznám, že se pohybujeme úplně jinam byznyse artem. I on povídal právě proto ale o ně chceme úplně tak jako ty klasické jako postavy, takže jsou s ním nelze. Spolupracovala na té povídky a po skončení má vlastně pozval, bych se stala castingovou režisérkou v produkci vlastně siréna filmu a že vždycky se nějak začít musí. Takže nahodil vlastně do toho oceánu a do toho vlastně pro mě úplně nového a o úplně něco nového. No a co sama sama nějaké zkušenosti s herectvím už jako dítě malá obec, divadlo, ale vlastně do toho oboru té castingové režie. A začínala jsem vlastně s reklamami zahraničními, protože sem jezdili vlastně produkce je z Francie, z Německa nebo z USA. Je jsem obsazoval a vlastně to bylo v divizi si atom. Začala jsem ty věci se to má smysl roku a intuitivním svým vnímáním jsem ten casting Drobila. Tím vařte na svojí vlastní castingovou agenturu. Vít casting. Tak kdysi se rozhodla, že budeš zlobit sama na sebe.

  • Tak siréně jsem byla před rokem a vlastně bez toho mého působení. Já jsem se samozřejmě zaznamenal a s dalšími režisér mi produkci a my ji a z užila jsem potom pracovat a je na na i na českém trhu a s českými režiséry. A po nějaké dohodě vlastně Somr a se založila svou vlastní agenturu. To bylo v roku 2002.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají