Hovory

Kniha o botanikovi Větvičkovi popisuje i jeho Dobrá jitra v Českém rozhlase, říká autor Petr Havel

Hovory

Kniha o botanikovi Větvičkovi popisuje i jeho Dobrá jitra v Českém rozhlase, říká autor Petr Havel
Petr Havel, agrární analytik a spisovatel

Plus

„Porozumět přírodě je základní lidská potřeba a nutnost,“ říká Petr Havel z portálu Naše voda, který se dlouhodobě věnuje zemědělským a ekologickým tématům. Nedávno mu vyšla kniha rozhovorů s botanikem Větvičkou. „Byl to proces vzájemného přibližování, kdy jsme si párkrát velmi dobře popovídali,“ doplňuje v pořadu Hovory.
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Náš dnešní host je Petr Havel. Čím vším tento muž je? Především je známý jako analytik, který desítky let sleduje vývoj a trendy v zemědělství a v potravinářství tuzemském i zahraničním a velkou pozornost věnuje i stavu životního prostředí. Je majitelem a šéfredaktorem portálu Naše voda. Je hrdým držitelem ceny Antonína Švehly za obhajobu demokracie a selského stavu je také básník a muzikant. Na svém kontě má i několik publikací a dnes vám jej představím coby autora knihy, která vychází právě v těchto dnech. Petr Havel viní vzdal hold pozoruhodné, doslova renesanční osobnosti zdejšího veřejného prostoru, dendrologovi, publicistovi a popularizátorů vědy Václavu Větvičkovi. Tak tedy hezký poslech. Od mikrofonu zdraví Eva Hůlková.

  • A na Havle, děkuji, že jste si udělal čas pro hovory. Vítejte.

  • Já také děkuji a hezký den všem.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají