Hovory

Když cestuji sám, přemýšlím. Objevil jsem celý svůj nový vesmír, přiznává cestovatel Vejmola

Hovory

Když cestuji sám, přemýšlím. Objevil jsem celý svůj nový vesmír, přiznává cestovatel Vejmola
Tomáš Vejmola s tuk-tukem Mája v Africe

Plus

Cestovatel Tomáš Vejmola zdolal na kole cestu do Gruzie a zpět za 101 dnů. „Nevím, kolik jsem přesně ujel kilometrů, protože už za Vsetínem jsem ztratil tachometr,“ říká. Překvapivě v Hovorech přiznává, že má na cestách vlastně stále strach: „Jsem strašpytel a nemám rád spaní ve stanu, protože to není bezpečné – ale spal jsem v něm nejmíň 500krát,“ dodává.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Milujete polehávání na pláži, válení u bazénu, hotelovou diskotéku, drinky v klimatizovaném hotelovém baru? No proč ne, ale možná vás po následujících minutách nadchneme pro úplně jiný typ dovolené. Takové, na které můžete lovit polární záře v Norsku, můžete se protančit na Bali anebo projet celou Srí Lanku. Tuk tukem ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • A mými hosty jsou dnes cestovatelé Tomáš Zapletal a Tomáš Vejmola ze start-upu. O hrdý. Vítejte u nás. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Taky děkuji. Dobrý den. Jste dobrodružné povahy? Já bych řekl, že rozhodně ano a vlastně celý můj život doprovází cestování. Je to jedna z mých největších vášní. Pro cestování je naprosto úžasná záležitost. Když cestujete, tak nejenom objevuje té krajiny a objevujete naši krásnou planetu Zemi. Ale taky rostete jako osobnost, takže dobrodruh určitě jsem, ale dobrodružství miluji.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu