Hovory

Jsme zrození k pohybu. Udržování tempa v běhu je stejné jako v životě, říká běžec Škorpil

Hovory

Jsme zrození k pohybu. Udržování tempa v běhu je stejné jako v životě, říká běžec Škorpil
Miloš Škorpil

Plus

Bez nadsázky se o něm dá říct, že je mužem, který rozběhal Česko a mnozí běžci jej považují za svého guru. Česko také třikrát na jeden zátah proběhl, dvakrát se stal mistrem republiky v běhu na 24 hodin. Je neúnavným propagátorem pohybu a zdravého životního stylu. Jako trenér jde sám příkladem. Nadcházející osmašedesátiny nejspíš oslaví nepřekvapivě během. V čem je tajemství běžecké dlouhověkosti? Hostem Hovorů je běžec Miloš Škorpil.
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Bez nadsázky se o něm dá říct, že je mužem, který rozběhal Česku a mnozí běžci jej považují za svého guru. Česko také třikrát na jeden zátah proběhl, dvakrát se stal mistrem republiky v běhu na 24 hodin. Je neúnavným propagátorem pohybu a zdravého životního stylu. Jako trenér jde sám příkladem. Nadcházející osmašedesátiny nejspíš oslaví během. V čem je tajemství běžecké dlouhověkosti? Hostem hovoru je běžec Miloš Škorpil. Příjemný poslech přeje Petr Vizina.

  • Dobrý den a vítejte na post. Dobrý den. Já jsem si tipl, že své 68 neoslavíte během. Od vás by se to tak dalo čekat. Chystáte se?

  • Přímo zandané, ale den poté 13.. Já se 12. září a 13. září se běží běh dobré vůle nadace Olgy Havlové, kterého jsem vlastně o začátku ambasadorem a je mi to hrozně příjemný. Mají duši a srdci už kvůli tomu, že to vlastně odkaz Olgy Havlové a Václava Havla. Takže tohoto bych se hrozně rád zúčastňuji a je to pro mě. Je to pravá odměna a ten pravý důvod si zase zaběhat.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají