Hovory

Jsem šikovný ve snech a nešikovný v realitě, připouští režisér Vladimír Morávek

Hovory

Jsem šikovný ve snech a nešikovný v realitě, připouští režisér Vladimír Morávek
Vladimír Morávek, režisér

Plus

Mix fantaskní pohádky, grotesky a plnou náruč moravské představivosti a zvláštního scénického polosnění slibuje Národní divadlo v Praze divákům, kteří dorazí na operu Švanda dudák. „Já vlastně nejsem úplně geneticky vygenerovaný pro profesi režiséra. Protože jsem šikovný ve snech a nešikovný v realitě,“ říká režisér Vladimír Morávek.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Mix fantaskní pohádky a grotesky a plnou náruč moravské představivosti a zvláštního scénického Polo snění. Tak přesně toto slibuje Národní divadlo v Praze divákům, kteří dorazí na operu Švanda dudák. Jaká je ta moravská představivost? Zeptám se za okamžik. A zajímá mě i to, jak daleko třeba sahá rodový kmen Morávkův. Proč je dobré takovou informaci vědět a jestli si vůbec neseme nějaké dávné dědictví, anebo jsme tu za sebe sami. Tady. A teď ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • A naším hostem je dnes divadelní a filmový režisér Vladimír Morávek. Vítejte u nás. Děkuji. Moravská představivost. Tak mně je jasné, že každý nějakou tu svou má. Ale kdybychom to měli, pane režisére, specifikovat, jaká je ta vaše.

  • Tak já jenom, my jsme v Bruntále, trochu teskném místě toho země, vyrůstali jako děti a umřel nám tatínek. A já jsem si furt četl a trochu jsem se bál vycházet. A tak jsem jenom v těch snech strávil poctivě od věku od sedmi do věku 15 let těchto osm roků a pořád jsem si četl ten Dostojevského, ty marky za tyto stroje, ty voliéry, ty Shakespeare a tak mi to tam v těch snech pak se furt objevoval.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají