Hovory

Jiří Černý o nás řekl, že Jablkoň je něco mezi Bachem a divošskou hudbou, říká zakládající člen Michal Němec

Hovory

Jiří Černý o nás řekl, že Jablkoň je něco mezi Bachem a divošskou hudbou, říká zakládající člen Michal Němec
Michal Němec

Plus

„My jsme byli vždy trochu zvláštní. Jsou lidé, kteří o nás tvrdí, že jsme pro ně ti nejlepší, ale je jich relativně málo. Někdo fandí folku, jiný jazzu, rocku atd. Jablkoň hrál na všech akcích, my jsme vždy byli všude doma, ale všude jsme tam tak trochu nepatřili,“ říká lídr a jediný zakládající člen skupiny Jablkoň, ale i kytarista a zpěvák Michal Němec.
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nestor české hudební publicistiky Jiří Černý kapelu Jablkoň kdysi přirovnal k setkání Georga Friedricha Händela s pračlověkem. Vystihl tak spojení soudobé vážné hudby a folku nebo popu. Kapela toto Černého přirovnání používá ještě dnes, 45 let od svého založení. Lídrem jablko ně a jediným zakládajícím členem Jablkoň je kytarista a zpěvák Michal Němec. Poslechu hovoru o dlouhověkosti tak křehkého uměleckého projektu, jako je folkrocková kapela, vás vítá Petr Vizina.

  • A vedle mě sedí Michal Němec. Michale, buď zdráv. Ahoj. Na vysvětlenou. S Michalem Němcem si tykáme, přestože Jablkoň neposlouchám celých 45 let.

  • Když se kytaristy Keitha Richardse z Rolling Stones ke 40 letům kapely ptali, jak se on sám změnil. Řekl, že chodí dřív do postele a trochu dřív vstává ráno. Tak jak ses ty změnil za 45 let? Jablkoň.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají