Hovory

Jak poznat vyhoření? Vadí vám vaši kolegové? Štvou vás a jste na ně nepříjemní? To jsou totiž první znaky, popisuje psycholožka

Hovory

Jak poznat vyhoření? Vadí vám vaši kolegové? Štvou vás a jste na ně nepříjemní? To jsou totiž první znaky, popisuje psycholožka
úzkost, nuda, vyhoření

Plus

„Pokud se vám nechce do práce, a k tomu se vám to stává často, několikrát týdně, je možná čas položit si otázku, jestli nejde o chronický problém. A pokud jde o silnou nechuť pracovat a například otevřít si ten počítač, chtělo by se podívat do hloubky, čím to může být. Jestli to třeba není vyhořeni,“ říká psycholožka a vědkyně Kateřina Zábrodská, která se specializuje na psychologii práce: workoholismus a vyhoření.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Když si tak po ránu na sítích zmonitorujete nejnovější události anebo když si na plusu nebo Radiožurnálu aktuálně poslechnete zprávy, máte radost ze života, chce se vám s chutí do práce? Co vám říkají slova jako dům z Karolinky, resilience, bossing anebo well-being? Náš dnešní host se věnuje psychologii pracovního zdraví, například spokojenosti, stresu, syndromu vyhoření atd.. A jestli občas máte pocit, že to stojí za houby ve světě i v práci, vítejte na plusu. Ze studia ČRo zdravím Naděžda Hávová. Hovoří.

  • A naším hostem je dnes šéfka oddělení metodologie psychologického výzkumu v Psychologickém ústavu Akademie věd, a taky doc. na katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Kateřina Zábrodská.

  • Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Já mám občas, Kateřino, trochu pocit, že nemůžu světů okamžitě a efektivně pomoci s dopady klimatických změn, ničivých válečných konfliktů, chudobou anebo vykořisťováním. A když na mě tyto pocity z toho, že s ničím nic nezmůžu, doléhají, jsem v pořádku.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají