Hovory

Já jsem jim do toho hlavně „kafral“, popisuje vznik komiksu Démoni balkánské války spisovatel Dzuro

Hovory

Já jsem jim do toho hlavně „kafral“, popisuje vznik komiksu Démoni balkánské války spisovatel Dzuro
Vladimír Dzuro (zleva) a Jakub Dušek

Plus

„Jan Kužník (vedoucí redakce Technet) přišel s nápadem, podle kterého by bylo dobré toto vážné téma zpracovat do formy komiksu. Tak, aby se těžké téma války na Balkáně mohlo přiblížit i mladé generaci, která nemá až takový zájem o ,tlusté‘ knihy,“ popisuje vznik publikace Démoni balkánské války autor předlohy a první český vyšetřovatel Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii Vladimir Dzuro.
David Šťáhlavský

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Mají společného bývalý vyšetřovatel mezinárodního tribunálu a současný ilustrátor, tvůrce zábavně vzdělávacích komiksů. Jsou to démoni jedné války. Podrobnosti se dozvíte přímo od Vladimíra shora a Jakuba Duška. Poslechu hovoru tady. Na to jsem zve David Šťáhlavský.

  • Autor bestselleru, vyšetřovatel Vladimír Dzuro ve studiu. Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Vy jste si odskočil z New Yorku, kde pracujete v OSN.

  • Tak přijel sem do Čech jednak kvůli komiksu a jednak kvůli filmu, který vlastně budeme představovat. Pátek. Takže taková rychlá cesta z New Yorku do Prahy.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají