Hovory

Hudba z pohádek je mi blízká. V duši jsem stále dítě, přitom jsem matkou dvou dětí, říká dirigentka Rozsa Růžičková

Hovory

Hudba z pohádek je mi blízká. V duši jsem stále dítě, přitom jsem matkou dvou dětí, říká dirigentka Rozsa Růžičková
Michaela Rozsa Růžičková

Plus

Koncem letošního roku se dirigentka, hudební aranžérka a sopranistka Michaela Rozsa Růžičková podílela na vzniku alba písniček českých pohádek David Deyl & SOČR: Kouzelné melodie. „Nesmírně jsem si to užila. Jednak je pro každého dirigenta práce se symfonickým orchestrem Českého rozhlasu báječná zkušenost. To je takový Rolls-Royce, protože jde o skvělý orchestr a k tomu se máme moc rádi,“ říká v Hovorech.
Markéta Vozková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pozice mladého dirigenta je specifická záležitost. Je to, jakoby nastoupil do firmy mladý člověk a okamžitě šel na pozici si i tou, říká dirigentka Michael Roháč. A Růžičková, která dnes přišla do studia hovorů. V dětství se rozhodla, že bude operní zpěvačkou. První cesta do profesionálního hudebního světa vedla přes studium dirigování. Spolupracovala se symfonickými orchestry Českého i Slovenského rozhlasu, Státní operou Praha. Věnuje se aranžování filmové hudby, zpívá barokní a Balkán. To v ní repertoár i současnou hudbu. Inspirativní poslech přeje od mikrofonu plusu Markéta Vochosková.

  • Ve studiu je Michaela Růžičková, dirigentská hudební aranžérka a zpěvačka. Dobrý den. Dobrý den. Kouzelné melodie. To je album pohádkových písní, které vyšlo v listopadu 2023. V produkci ČRo ho natočil zpěvák David Deyl se Symfonickým orchestrem ČRo, který jste dirigoval. A jak jste si tuto práci užila?

  • Užila nesmírně, protože jednak pro každého dirigenta pracovat se symfonickým orchestrem ČRo, je, to je báječná zkušenost. To je Rolls-Royce, to je skvělý orchestr a my se máme moc rádi, takže jednak z této pracovní stránky to bylo velice příjemné a druhak já jsem a dítě v duši a zároveň matka dvou dětí, takže je hudba z pohádek je mi velice blízká.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají