Hovory

Hudba si mne prostě našla, říká zpěvačka Martina Červená

Hovory

Hudba si mne prostě našla, říká zpěvačka Martina Červená
Martina Červená

Plus

Mnoho dětí začíná s hudbou v lidových školách umění, ne vždy to ale dopadne tak, jak by mělo. „Strašně jsem chtěla hrát na klavír už jako malinká, protože dědeček měl pianino doma po mé mámě. Když jsem nastoupila do Lidušky a pochopila, co vlastně hra na klavír také znamená, docela se mi to znechutilo. Nástroj jsem spíš začala nemít ráda, ani hudební nauka mi nešla. Ale hudba si mě našla až mnohem později,“ popisuje Martina Červená.
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Lidé, kteří opečovávají, pěstují a rozvíjejí v dětech a mladých lidech vztah k hudbě, zpěvu a jiným formám umění, a to takříkajíc zdola, by si zasloužili všichni do jednoho m. Tam tam se rodí kulturní podhoubí, tam vzniká kulturní tvář národa. Také o tom budeme mluvit v dnešních hovorech. Náš hosty Martina Červená, zpěvačka, muzikálová herečka, klavíristka, amatérská organizátorka, pedagožka a sbormistr pěveckého sboru sirény. Hezký poslech přeje Eva Hůlková.

  • Hovoří.

  • Tak tedy ve studiu vítám paní Martinu, červenou, ženu obdařenou až renesanční dávkou talentu, o které se s potěšením a s neutuchající energií dělí s uměleckým dorostem i s dospělými. Vítejte, děkuji, že jste si udělala čas.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají