Hovory

Hledá se náhradní babička a děda. Komunitní centrum Spoj dva světy propojuje osamělé seniory s dětmi bez prarodičů

Hovory

Hledá se náhradní babička a děda. Komunitní centrum Spoj dva světy propojuje osamělé seniory s dětmi bez prarodičů
Vnučka a dědeček, ilustrační

Plus

Děti a senioři. Dvě generace, které se setkávají díky komunitnímu centru Spoj dva světy. V ČR existují projekty, které propojují domovy seniorů s mateřskými školami, ale doposud nebylo vytvořeno místo pro setkávání mimo tyto instituce. Je to zvláštní pouto, které se některým dětem v dnešní době nedostává a my jsme se rozhodli to změnit, říkají Iva Volfová a Lucie Peštová z Krizového centra pro děti a rodinu v Českých Budějovicích. 
Markéta Vozková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Děti a senioři. Dvě generace, které se setkávají díky komunitnímu centru spojit dva světy. V ČR existují projekty, které propojují domovy seniorů s mateřskými školami, ale doposud nebylo vytvořeno místo pro setkávání mimo tyto instituce. Je to zvláštní pouto, které se některým dětem v dnešní době nedostává a my jsme se rozhodli to změnit, říkají Iva Volfová a Lucie Pešková z krizového centra pro děti a rodinu v Českých Budějovicích. A právě tam míří dnešní Hovory a řeč bude o iniciativě náhradních prarodičů a vnoučat pro seniory a seniorky, kteří žijí sami, a také pro děti, které nemají prarodiče nebo se ocitají v náročných rodinných podmínkách. U mikrofonu plusu je Markéta Vlková.

  • Hovoří.

  • Ve studiu v Českých Budějovicích jsou dvě ženy z organizace spojí dva světy. Iva Volfová, dobrý den. Dobrý den. A Lucie Pešková. Dobrý den. Dobrý den. Úplně na začátek, paní Volfová, jaké dva světy propojuje vaše organizace Svět?

Více z pořadu