Hovory

Film Lesní vrah nechce Kalivodu heroizovat. Byl zbabělý a hlavně nešťastný, říká režisér snímku Špaček

Hovory

Film Lesní vrah nechce Kalivodu heroizovat. Byl zbabělý a hlavně nešťastný, říká režisér snímku Špaček
Radim Špaček, režisér

Plus

Radim Špaček natočil film Lesní vrah inspirovaný skutečnými událostmi v případu sériového vraha Viktora Kalivody. Ten v říjnu 2005 zastřelil v lese celkem tři osoby. „Začínal jsem se smrtí zabývat už v roce 1994, když jsem točil v Sarajevu. Nejde mi o heroizaci vraha. Myslím, že ho zobrazuji jako zbabělého a nešťastného člověka,“ říká režisér snímku, který bude mít premiéru 25. dubna.
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V kinech bude mít zanedlouho premiéru kriminální drama, které můj host natočil podle příběhu tzv. lesního vraha Viktora Kalivody. Ten, aniž bychom tu dnes věděli, proč se v roce 2005 stal sériovým vrahem.

  • Jak ve filmu portrétu je zlo, které nemá příčinu, a jak se vyrovnává s námitkou, že větší pozornost než pachatelům násilí bychom měli věnovat obětem. Hostem hovoru je filmový a divadelní režisér Radim Špaček. Dobrý poslech přeje Petr Vizina.

  • Radima Špačka zdravím ve studiu. Radime. Ahoj. Ahoj. Dobrý den. Na vysvětlenou my si tykáme. Já jsem zjistil, že si tykáme od doby, kdy byly naše role opačné. Test byl moderátorem a já jsem byl hostem. Byl to rok 1997 a měl si kalhoty do zvonu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají