Hovory

Elektromobil je alternativa. Ale považoval bych za zvrhlé, kdyby je museli mít úplně všichni, míní majitel autodromu Zajíček

Hovory

Elektromobil je alternativa. Ale považoval bych za zvrhlé, kdyby je museli mít úplně všichni, míní majitel autodromu Zajíček
Josef Zajíček, předseda představenstva Autodromu Most

Plus

Josef Zajíček je předsedou představenstva Autodromu Most, teď ho baví veteráni. Benzín u nich doma voněl vlastně stále, protože i jeho otec jezdil v 70. letech rallye ještě se Škodou 100. „Automobilový sektor mi tak byl šitý na míru, jak se říká. Uměl jsem se v tom pohybovat, takže jsem rozjel v oboru podnikání a také se mi dařilo. Vydělávali jsme peníze, měli jsme investory, mohli jsme stavět apod. Ale jak šel čas, tak nás začaly škrtit globální trhy i ekonomika,“ říká.
Petr Šimůnek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hovorech bude dneska vonět benzin a vrčet auta nejzvučnějších značek nejrůznějšího stáří a milionových hodnot. A do toho můžou týkat hodinky. Můj dnešní host je podnikatel, automobilový nadšenec a majitel autodromu Most, pořadatel závodu o ta jména expres a zakladatel české hodinářské manufaktury robot Josef Zajíček. Hezký večer. Josefe.

  • Hezký večer. Děkuji za pozvání.

  • Jak jsem celků explicitně naznačil, tady bude vonět benzin. Bude tedy vrčet motor. Co jsem pro tebe? Auta jezdí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají