Hovory

Dokumentaristka Králová ve svých filmech zkoumá, jak se náš život obtiskne do fotografií nebo obrazů, které po nás zbydou

Hovory

Dokumentaristka Králová ve svých filmech zkoumá, jak se náš život obtiskne do fotografií nebo obrazů, které po nás zbydou
Dokumentaristka Lucie Králová

Plus

Její dokumentární filmy připomínají detektivní pátrání po lidech ze ztracených fotografií nebo filmových záběrů. Nově filmem zkoumá, co po sobě člověk zanechá na světě a jestli se lidský život dá přehrát jako opera. O tom všem v Hovorech s režisérkou a scenáristkou Lucií Královou.
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dokumentární filmy připomínají detektivní pátrání po lidech ze ztracených fotografií nebo filmových záběrů. Nově filmem zkoumá, co po sobě zanechá člověk na světě a jestli se lidský život dá přehrát jako opera. O tom všem budu mluvit v hovorech s režisérkou a scenáristkou Lucií Královou. Jí film kapr koho to? Skladateli Janu Kapurovi, který se odcizil své komunistické minulosti a zanechal po sobě filmový archiv, získal hlavní cenu na letošním mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Příjemný poslech přeje Petr Vizina.

  • Dobrý den. Vítejte. Dobrý den. Já jsem si samozřejmě připravil ten náš rozhovor, ale nechám se vámi vést. Vy jste dokumentaristka v jistém smyslu to, co tady my dva budeme dělat, odpovídá trošku dokumentů, nebo ne?

  • Určitě v tom překvapení, že vlastně moc nevím, o čem budeme mluvit. A to mě na tom dokumentu taky zajímá, že vás vlastně nějakým způsobem může přesáhnout v tom, že si to nemůžete úplně naplánovat.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají