Hovory

Do Černobylu na invalidním vozíku. Chtěl jsem tam kvůli pocitu, že se mě ta oblast týká, vysvětluje cestovatel Dušek

Hovory

Do Černobylu na invalidním vozíku. Chtěl jsem tam kvůli pocitu, že se mě ta oblast týká, vysvětluje cestovatel Dušek
Černobyl na kolečkách. Honza Dušek si přes handicap roztroušené sklerózy splnil další životní sen

Plus

Dvojice mužů a jejich cesta do ukrajinského Černobylu, uzavřené zóny jaderné elektrárny, ve které vybuchl v roce 1986 reaktor. Netypickou cestu vymyslel Jan Dušek, který žije s roztroušenou sklerózou, je na vozíku, a je již zcela odkázán na péči svého okolí. Jedním z těch, kdo mu pomáhal tuto cestu absolvovat, byl cestovatel a spisovatel Jiří Kalát. Z putování vznikl dokument Černobyl na kolečkách.
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ráda bych vám dnes představila dvou mužů, který spolu absolvovali cestu do ukrajinského Černobylu. Uzavře té zóny jaderné elektrárny, který reaktor číslo čtyři vybuchl 26. apríla 1986. Nebyla to však typická cesta. Je. Ideovým iniciátorem byl Honza Dušek, který žije s roztroušenou sklerózou a pohybuje se na vozíku. Jedním z těch, který mu pomáhal tuto cestu podnikl a zařiď, byl spisovatel a publicista Jiří Kalát z putování a vznikl dokument Černobyl na kolečkách. Od mikrofonu zdraví Tatiana Čabáková.

  • Paní, vítejte v hovorech.

  • Děkujeme vám a děkuji posluchačům. Díky.

Více z pořadu