Hovory

Deník je užitečný nástroj sebepoznání. A hlavně ho pište rukou, nabádá lektorka Nosková

Hovory

Deník je užitečný nástroj sebepoznání. A hlavně ho pište rukou, nabádá lektorka Nosková
deník, psaní deníku

Plus

„Už jen myšlenka, že čtete tajné a soukromé zápisky, je lákavá a vzrušující. S tím ale souvisí i strach: Co když si právě váš deník někdo cizí za pár let nebo ještě dřív přečte?“ popisuje lektorka deníkových metod a vysokoškolská pedagožka Martina Nosková. Jak deník psát? Pro sebe, nebo pro ty, kteří ho jednou najdou? Nebo dokonce cíleně pro své děti?
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Můj milý deníčku. No, nevím, jestli právě takto se dá začít psát do deníku, ale možná ano. Proč mají lidé vůbec nutkání si něco zaznamenávat a čtou to potom po sobě. A když si přečtou své záznamy staré 10, 15, 20 let, tak spíš se tomu smějí anebo trnou hrůzou, že to někdy někdo najde a přečte. Taky jestli jste si kdy psali deník anebo nepsali, je to jedno. Následující minuty vás snad budou zajímat. Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • A zdravím také Martinu Noskovou z institutu výzkumu inkluzivního vzdělávání Masarykovy univerzity v Brně a zároveň lektorku deníkových metod. Vítejte u nás.

  • Dobrý den. Dobrý den. Já vás zdravím. Já se přiznám, že miluji ta ji nyní deník Adriana moula. Je to knížka od britské autorky z Utahu Sandové. A podle toho, že se usmíváte, Martino, tak jste ji četla taky.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají