Hovory

Dcera Věry Chytilové vzpomíná. „Teprve dnes vidím, co pro nás všechno máma dělala,“ říká malířka Tereza Kučerová

Hovory

Dcera Věry Chytilové vzpomíná. „Teprve dnes vidím, co pro nás všechno máma dělala,“ říká malířka Tereza Kučerová
Věra Chytilová

Plus

Na škole nás učili vystačit si s papírem a tužkou, říká autorka animovaných filmů a malířka Tereza Kučerová, která je dcerou režisérky Věry Chytilové a kameramana Jaroslava Kučery. I to je podle ní možné vysvětlení, proč se jí zatím 3D animace citově nedotkla. V umělecké dráze jí rodiče byli oporou – od tatínka dostávala k narozeninám pravidelně knihy o výtvarném umění a maminka režisérka ji dokonce oslovila při přípravách filmu Šašek a královna coby kostýmní výtvarnici.
Jana Klusáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Na světě už to tak chodí, že někdo se narodí do chatrče, někdo tři + jedna v paneláku a někdo do vily uprostřed rozlehlé zahrady. Někdo má s bídou jednoho rodiče, jiný žije uprostřed takové normální rodinky a někdo jako třeba náš dnešní host, měl to štěstí narodit se dvěma hvězdám zářícím na nebi české kinematografie. Otec, pan kameraman Jaroslav Kučera, mimo jiné sedmikrásky všichni dobří rodáci, Adéla ještě nevečeřela, Malá mořská víla a mnoho dalších filmů poznamenaných jeho výtvarnou tvůrčí invencí. Matka, světoznámá režisérka Věra Chytilová. Hostem hovoru je Tereza Kučerová, narozená na výročí Pražského povstání 5. 5. v ČRo na stanici plus. Dobrý poslech přeje Jana Klusáková.

  • Tereza Kučerová je akademická malířka. Terezo, kde, co a u koho jste studovala?

  • Já jsem studovala VŠ uměleckoprůmyslovou.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají