Hovory

Co nefunguje dlouhodobě, už se spravit nedá, uvažuje o vztazích spisovatelka Petra Soukupová

Hovory

Co nefunguje dlouhodobě, už se spravit nedá, uvažuje o vztazích spisovatelka Petra Soukupová
Petra Soukupová

Plus

Petra Soukupová je jednou z úspěšných českých spisovatelek a scénáristek. Už ve třiceti letech dostala prestižní cenu Magnesia Litera v kategorii Kniha roku. Maskuje stále svou vnitřní nejistotu drsným vystupováním?
Jana Klusáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Prostřednictvím četby člověk objevuje nové světy. Čtení podněcuje fantazii, rozšiřuje obzory jinak než jiné druhy umění, říká dnešní host hovorů v ČRo na stanici plus. Dobrý poslech přeje Jana Klusáková.

  • Hostem hovoru je spisovatelka Petra Soukupová. Říká se o vás, Petro, že jste nejúspěšnější současná prozaička. Těší vás to?

  • Dobrý den. No, já si teda nemyslím, že bych byla nejúspěšnější česká prozaička. Co je třeba? Asi určitě teď Kateřina Tučková. Ale samozřejmě by mě to těšilo, kdyby se to tak bylo. Ale těší mě, i když nejsem nejúspěšnější česká současná prozaička.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají