Hovory

Člověk musí mít trochu štěstí a jít za svým snem, říká muzikant a výrobce hudebních nástrojů Čapek

Hovory

Člověk musí mít trochu štěstí a jít za svým snem, říká muzikant a výrobce hudebních nástrojů Čapek
Rosťa Čapek, od roku 1985 vyrábí banja a mandolíny

Plus

Rostislav Čapek vyrábí už od roku 1985 banja, mandolíny i další strunné nástroje typické pro country a bluegrass. Vystudoval houslařskou školu v Lubech u Chebu a pochází z hudební rodiny. „Začal jsem hrát na banjo a přemýšlel nad tím, co by mi pomohlo jako hráči,“ vysvětluje.
Ondřej Konrád

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Skoro 40 let vyrábí bendž a mandolín i a jiné strunné nástroje a je světově úspěšný výrobce právě instrumentů, které se především používají v tzv. bluegrassu nebo kantory a je to vysloveně reprezentant těch zlatých českých ručiček, jak se říká, prostě Čapek. Dobrý den. Dobrý den. Host dnešních hovorů od mikrofonu zdraví Ondřej Konrád.

  • Říkal jsem skoro 40 let. Toho jsem se dočetl, že si s tím začal v roce 85. Jak to přišlo vůbec?

  • Příští rok správně budeme slavit čtyřicítku. Je to neuvěřitelný, ale hrozně rychle to uběhlo. Tak asi jenom. Tak ve zkratce. Můj tatínek založil kapelu schovanky, která byla v těch 70., 80. letech velice populární a a v podstatě se zapsal, bych řek, do historie toho bluegrassu poměrně výrazně, myslím i toho světového, protože tu dívčí bluegrassovou kapelu v podstatě neměli moc.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu