Hovory

Čím je člověk starší, tím je smutnější – dá se s tím ale bojovat, shodují se režisér Kolečko a herec Prachař

Hovory

Čím je člověk starší, tím je smutnější – dá se s tím ale bojovat, shodují se režisér Kolečko a herec Prachař
Jakub Prachař a Petr Kolečko

Plus

Nová audiokniha Tirák je tragikomedie s prvky mužského smutku. „Myslím, že čím je člověk starší, tím je i smutnější a tím víc musí proti tomu s nadhledem bojovat,“ říká režisér Petr Kolečko. „Samozřejmě, že i já mám spousty smutků a v určité fázi s tím člověk musí něco dělat, aby je přehlušil – tj. nekonečnou jízdou na kole, nekonečným plaváním, během, boxem, posilovnou, rybařením,“ přidává herec Jakub Prachař, který v Tiráku hraje hlavní roli řidiče.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dělat ve dvou má spoustu výhod, ale i naopak. Ale zatím se zdá, že naši dnešní hosti spolu mají zatím jenom ty výhody. Tak třeba jejich kus Federer Nadal se na divadle drží už 10 let. Udělali filmy, udělaly seriály, ale teď se poprvé pouští společně do trochu jiných vod a pouští se na cestu kamionem. Tak se s nimi svezeme. Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • A našimi hosty ve studiu dnes scénárista Petr Kolečko. Dobrý den. Dobrý den. A herec Jakub Prachař. Dobrý den i vám. Moc. Dobrý den. Tragikomedie s prvky mužského smutku. Tak přesně toto jsem se dočetla v anotaci vašeho nového audio seriálu nazvaného od Irák. Pánové, máte mužské smutky?

  • Mnoho, mnoho. Já myslím, že čím je člověk starší, tím je smutnější a tím víc musí vlastně proti tomu bojovat nějakým nadhledem. Ale myslím, že i Jakub, který teď trénuje, tak pokynul, že na to odpovídat já. Tak já myslím, že taky má spoustu smutku.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají