Hovory

Bankovnictví se sice mění, ale klienti stále chtějí vidět zase člověka, tvrdí bankéřka Bauer

Hovory

Bankovnictví se sice mění, ale klienti stále chtějí vidět zase člověka, tvrdí bankéřka Bauer
Michaela Bauer

Plus

„Stereotyp nedostupného bankovního úředníka z 30. let minulého století dávno neplatí. V týmu máme kromě ekonomů a IT specialistů i ty, kteří vystudovali hudbu i bohemistiku,“ říká Michaela Bauer, jediná žena v představenstvu ČSOB a jedna z nejvlivnějších žen Česka.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vystudovala diplomacii a mezinárodní vztahy. Propracovala se ale mezi špičku bankovních manažerů a podle Forbes jsem patří mezi nejvlivnější ženy v ČR. A máme takových vlivných a inspirativních žen u nás vůbec dostatek? Většina hlasů říká, že ne. Tak kde brát. I na to se zeptám ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • A zdravím také Michaelu Bauer. Jedinou ženou v představenstvu ČSOB a jednu z pěti nejvýše postavených žen v celé skupině KBC. Vítejte u nás, Michaelo. Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání. V ekonomii platí, že modely společnosti se musí tkát jemným předivem matematiky. Člověk nepřetržitě kalkuluje, ale já se ptám, jestli je v bankovnictví.

  • Prostor pro emoce? Já bych řekla, že naštěstí dneska už ne, protože kdybyste jenom počítali byznys, který se tak opravdu i v té konkurenci, která si dovolí s emocemi zacházet, tak bychom daleko nedošli. Takže myslím, že bankovnictví v tomto smyslu se opravdu mění. A i když tam opravdu převládají muži, je tam přebytek mužů, dá se říct? Tak to, že lidi chtějí vlastně vidět lidi na té druhé straně, určitě nahrává tomu, že už to není takový ten klasický bankovní stereotyp.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu