Hovory

Až budeme mít kvalitní cyklostezky, bude diskuse o vzdálenosti kol a aut irelevantní, říká propagátor cyklistiky Ditrich

Hovory

Až budeme mít kvalitní cyklostezky, bude diskuse o vzdálenosti kol a aut irelevantní, říká propagátor cyklistiky Ditrich
Jakub Ditrich

Plus

„1,5metrový odstup při předjíždění cyklisty vyvolal veřejný diskurz o tom, že vůbec existují lidé na kole, kteří se pohybují v dopravním prostoru. Dřív jsme totiž byli víceméně neviditelní. Taky to vyvolalo vlnu negativních ohlasů – osobně je mi to asi jedno,“ přiznává propagátor cyklo dopravy a elektromobility Jakub Ditrich.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dvě rychlé otázky. No a moc nad nimi nepřemýšlejte. Jste spíš chodci anebo cyklisti a klasika nebo elektrokolo? Já myslím, že náš dnešní host v tom má naprosto jasno a navíc je to vizionář a úspěšný. K tomu. Tak i o tom si budeme povídat ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • A naším hostem je dnes propagátor elektromobility a zakladatel společnosti e. Kolo. Cz Jakub Dytrych. Vítejte u nás. Dobrý den. Dobrý den. Dobrý den.

  • Češi jsou cyklisti. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a dokonce průzkumy společnosti Sazka, kterého se před pár měsíci zúčastnilo 1100 respondentů z celé ČR ve věku 18 až 60 let. Říkají, že celých 82 % dotázaných se věnuje pravidelné jízdě na kole. To je pro mě celkem mimořádně vysoké číslo vzhledem k tomu, že Česko má takovou tu krásně zvlněnou krajinu, kopcovitou, takže jízda na kole je u nás spíš fuška než relax. Má to ve světě srovnání?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají