Host ve studiu

Výstava roku v Hradci Králové!? Paralely II představí spojení Stanislava Kolíbala a Karla Štědrého

Host ve studiu

Výstava roku v Hradci Králové!? Paralely II představí spojení Stanislava Kolíbala a Karla Štědrého
Stanislav Kolíbal při komentované prohlídce výstavy Stanislav Kolíbal - Knihy a stavby, 4. listopadu 2022, Muzeum Kampa, Praha

Hradec Králové

Pozveme vás na výstavu Stanislava Kolíbala a Karla Štědrého s názvem Paralely II, která bude mít vernisáž ve středu 29. listopadu v Galerii U Přívozu Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Pozve vás sochař, muzikant, básník, pankáč i pedagog a člen Klubu konkrétistů Štěpán Málek, který u Stanislava Kolíbala na akademii studoval.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové. No, já jsem slíbil, že v Dobrém ránu dnes budeme mluvit ještě taky o umění a budeme vás zvát na výstavu Stanislava Kolíbala a Karla Štědrého paralely dvě, která bude mít vernisáž teče středu 20. listopadu v galerii u přívozu studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Na přišel nás ani pozvat sochař, muzikant, básník, pedagog a člen Klubu konkretistů Štěpán Málek, který u Stanislava Kolíbala, co jsem slyšel, na akademii kdysi studoval. Štěpáne, vítám vás. Dobrý den. Přeji.

  • Dobrý den. Hezké ráno. Tak co to tedy v Hradci v galerii u přívozu teď na středu chystáte? Já jsem slyšel, že to bude to výstava roku.

  • No tak já si myslím, že pro Hradec Králové, ale i jako vůbec jako v ranku nebo v rámci české umělecké scény? Rozhodně, protože Stanislav Kolíbal, tak to je. Nejsme sice ve sportu, ale je to prostě první liga. Mu nás, co je to prostě je to významný umělec, který je aktivní vlastně od už od de facto na naší umělecké scéně se etabloval už počátkem 60. let. Je to velký solitér. Jeho tvorba je prostě jasně čitelná, signifikantní. Zároveň je to umělec, kterého známe i jako ilustrátor a i s ohledně grafických úprav knih. A ta apod.. Takže nejenom sochař, malíř. Tak on je on je Stanislav Kolíbal. Původně byl vystudovaný grafik i.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají