Host ve studiu

Tomáš Řízek vydal na Tchaj-wanu Erbenovu Kytici. Stala se doporučenou četbou pro tamní studenty

Host ve studiu

Tomáš Řízek vydal na Tchaj-wanu Erbenovu Kytici. Stala se doporučenou četbou pro tamní studenty
Tomáš Řízek ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Pozveme vás do Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové, kde začala výstava výtvarníka, malíře, ilustrátora a propagátora české literatury na Tchaj-wanu Tomáše Řízka, pro kterého se tento vzdálený ostrov v Tichém oceánu stal druhým domovem. Tentokrát je výstava v Hradci Králové věnovaná slavné sbírce Karla Jaromíra Erbena Kytice.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • My vás dnes budeme zvát do studijní a vědecké knihovny tady v Hradci Králové, kde právě dnes začíná výstava výtvarníka, malíře, ilustrátora a propagátora české literatury na Tchaj-wanu Tomáše Řízka, pro kterého se tento ostrov v Tichém oceánu stal jeho druhým domovem. A tentokrát bude jeho výstava v Hradci Králové věnovaná Erbenově kytici. Tak jsem sám zvědav, co na té výstavě vlastně všechno uvidíme. Tomáši, vítám vás. Dobrý den. Dobrý den. Přesně po roce se vídáme předtím, tak tam pořád. Před rokem jste taky ve studijní a vědecké knihovně tady v Hradci Králové vystavoval.

  • Své ilustrace, své obrázky pro Taiwan. Tak co to bude tentokrát tedy?

  • Tentokrát, jak si, Jakube řekl, tak to bude Erbenova kytice. I k té vést? K té. Ta výstava vlastně obsahuje několik rovin. Jedna z rovin je i taková vlastně, jak jsem ty ilustrace dělal, jak jsem nad ním přemýšlel, jaké byly postupy kolem toho skici. A protože to celé je vlastně zvláštní tím, že ta kytice nejprve vyšla na Tchaj-wanu, takže já jsem vlastně dělal ilustrace pro tchajwanské čtenáře, takže jsem vlastně musel přemýšlet, aby to oni pochopili, aby jim to bylo blízké, aby to nějakým způsobem spělo, abychom i my to pochopili všechno, tu cestu. Tak pojďme vysvětlit, jak se vlastně Tomáš Řízek ocitl na Tchaj-wanu a kdy to bylo? Protože vy jste především výtvarník, ne?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu