Host ve studiu

Říká se, že růže odemykají léto. Podle mne otevírají ještě i srdce, říká předseda českého Rosa klubu

Host ve studiu

Říká se, že růže odemykají léto. Podle mne otevírají ještě i srdce, říká předseda českého Rosa klubu
Růže

Hradec Králové

Pozveme vás do voňavého růžového království hradeckého rozária, jediného soutěžního v celém Česku. Najdete ho v Hradci Králové v Kuklenách a veřejnosti se bezplatně otevírá vždy jen na dobu dvou posledních červnových týdnů, v období nejintenzivnějšího květu růží. Protože se říká , že růže odemykají léto.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Říká se, že růže odemykají léto a my vás dnes pozveme do voňavého růžového království hradeckého soutěžního Rosaria. Najdete ho v Hradci Králové, v hradeckých Kuklen a chyb jediné soutěžní v celém Česku a veřejnosti se bezplatně otevírá jen na dobu dvou posledních červnových týdnů v období prvního a nejintenzivnějšího květů růží. No a protože se tento okamžik i letos rychle blíží, tak jsem moc rád, že je naším dnešním ranním hostem předseda Českého Rosa klubu Stanislav Konštacký. Dobrý den, pane doktore. Vítám vás. Dobrý den. Dobrý den. Tak hned řekněme, co se to všechno chystá na příští dny tady v Hradci Králové. A začnete vlastně už s ČR a v sobotu 15.. Tak já bych řekl, že růže otvírají navíc ještě srdce té, protože ta krása je úžasná. Naše Rosariu byl založení před 52 lety, potom nějaký rok. Nedělala jsem tě, že? A v letošním roce slavíme 42. výročí o udělování Zlaté růže Hradce Králové. 40. výročí byla velice slavné tím, že jednak bylo kulaté jubileum, ale získali jsme svolení od jednoho belgického šlechtitelé, který nám poskytl růži a my jsme ji mohli za přítomnosti představitelů města, šlechtitele a mladého Abrháma pojmenovat Libuše.

  • Šafránková Hana. O tom jsme tady. A teď jim řekne já jsem se podívat v Rosariu včera a Libuška je nádherná. Takže světě a voněla.

  • Určitě taky i krásně vonělo. Je nádherný květy, což jsme ani nedoufali, že to tak v kraji.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu