Host ve studiu

Režisérka Pavlína Moskalyková se po návratu z USA těší na české Vánoce se všemi tradicemi a zvyky

Host ve studiu

Režisérka Pavlína Moskalyková se po návratu z USA těší na české Vánoce se všemi tradicemi a zvyky
Pavlína Moskalyková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Režisérka a scénáristka Pavlína Moskalyková se po mnoha letech života ve Spojených státech nedávno vrátila do Čech. A o druhé adventní neděli nám přišla povědět, jak se těší na české Vánoce prožité v Podkrkonoší se všemi tradicemi a zvyky, které k nim patří.
Romana Joudalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte sváteční Dobré odpoledne ČRo Hradec Králové. Režisérka a scénáristka Pavlína Moskalíková se po mnoha letech života ve Spojených státech vrátila nedávno do Čech a dnes nám přišla povědět, jak se těší na české Vánoce prožité v Podkrkonoší se všemi tradicemi a zvyky, které k nim patří. I vítám tě ve studiu, Pavlíno. Dobrý.

  • Poledne. Dobré odpoledne. Já jsem ráda, že jsem tady. Ty jsi hodně do Čech jezdil a i po dobu těch 30 let, co jsi žila ve Spojených státech za prací, za rodinou. Přece jenom těch 30 let života v Los Angeles, to se člověku ta Amerika dostane hodně hluboko pod kůži. A možná i ten americký způsob oslav Vánoc, nového roku, prožívání adventu. Přivezla si z něco z toho jsem.

  • Tak já bych to asi řekla obráceně, že táta, když natáčel babičku, tak mně bylo asi 10 let zhruba. A vlastně tím, že se jich jako koupil Babiččině údolí prostě své sídlo. A já jsem se vlastně od malička, tak jsem se naopak měla takový ty tradice těch východních Čech. Ano. A ty mně vlastně zůstali. Takže já jsem naopak přivezla do Los Angeles tradice východních Čech.

Více z pořadu