Host ve studiu

Porucha polykání vám může výrazně zasáhnout do života. Nejtěžší stav je s vdechováním stravy do plic

Host ve studiu

Porucha polykání vám může výrazně zasáhnout do života. Nejtěžší stav je s vdechováním stravy do plic
Michal Černý ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Radioporadna o poruchách polykání. Tzv. dysfagie umí výrazně znepříjemnit život a lidí, kteří problémy s polykáním mají, v populaci stále přibývá. Proč a jak lze poruchu řešit, to rozebereme s MUDr. Michalem Černým, lékařem z ORL kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové.
Pavla Kindernayová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ano. Začíná Radiofórum ČRo Hradec Králové. O poruchách polykání dnes budeme mluvit. Tzv. disk tak je umí výrazně znepříjemnit život. A lidí, kteří problémy s polykáním mají, je v populaci. Čím dál víc, proč a jak lze poruchu řešit? To dnes rozebereme s Michalem Černým, s lékařem s Orel kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové, který rád odpoví i na ty vaše otázky. Vítejte, pane doktore. Dobrý den. Dobrý den.

  • Jak vážná je porucha polykání?

  • Porucha polykání může být v podstatě taková, že máte potíže velmi malé a jenom vás to může obtěžovat až po stavy, kdy nemůžete polykat vůbec a vede to k hubnutí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají