Host ve studiu

Pětiměsíční digitální detox. Film Šimona Kareše přibližuje mladým krásy života bez sociálních sítí

Host ve studiu

Pětiměsíční digitální detox. Film Šimona Kareše přibližuje mladým krásy života bez sociálních sítí
I ve světě internetu číhají nebezpečí a musí se dodržovat pravidla (ilustrační foto)

Hradec Králové

Představíme vám studenta hořického gymnázia Šimona Kareše, jednoho z letošních finalistů ceny Gratias Tibi, která oceňuje mladé lidi, kteří aktivně mění okolní svět k lepšímu. Šimon se rozhodl podstoupit pětiměsíční digitální detox a natočil o tom dokumentární film Život bez sociálních sítí. Aby upozornil na to, jaký vliv mají sociální sítě na psychické zdraví lidí.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrém ránu vám teď představíme jednoho z letošních finalistů ceny Gracias. Ty by studenta hořického gymnázia Šimona Kareše. Ta cena a musím říct, oceňuje projekty mladých aktivních lidí. A Šimon se rozhodl podstoupit pětiměsíční digitální detox a natočil o tom dokument, dokumentární film Život bez sociálních sítí, aby právě upozornil na to, jaký vliv mají sociální sítě na psychické zdraví nejenom mladých lidí. Šimon Peres naším dnešním ranním hostem. Takže Šimone, dobré ráno. Vítám vás. Gratulujeme. Mimochodem k tomu ocenění děkuji moc. Můžeme jenom malinko říct, co to je za cenu?

  • Mi to jako by cena, která se rozdává tady v ČR a je to pro mladé lidi, kteří se vlastně nějakým způsobem zapojují a snaží se měnit to prostředí kolem nás. Například vedle toho vedle mě tam jsou například lidé, co se zajímají o domácí násilí apod..

  • Co vás přivedlo do této soutěže, respektive možná už můžeme říct, co vás vůbec přivedlo k experimentu, do kterého jste se pustil, tedy do toho digitálního pětiměsíčního detoxu?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu