Host ve studiu

Od čtyř let jezdí Jakub Novotný autokros, v devatenácti je mistr Evropy: Obhajovat bude ještě těžší

Host ve studiu

Od čtyř let jezdí Jakub Novotný autokros, v devatenácti je mistr Evropy: Obhajovat bude ještě těžší
Naděje českého autokrosu, Jakub Novotný z Robous u Jičína, je už držitelem titulu mistra Evropy

Hradec Králové

Představíme vám jednu z největších nadějí našeho autokrosu. Teprve devatenáctiletý Jakub Novotný z Robous u Jičína je už držitelem titulu mistra Evropy z minulého roku, k tomu má také  mnoho juniorských mistrovských titulů. A protože letošní autokrosová sezóna je celá před námi, tak si i o ní budeme povídat.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové. A teď opravdu pojedeme, protože vám v Dobrém ránu představíme jednu z největších nadějí našeho autokrosu. Teprve devatenáctiletý Jakub Novotný z Robous u Jičína je už ve svém věku držitelem titulu mistra Evropy v autokrosu z minulého roku. K tomu má taky mnoho juniorských mistrovských titulů. A protože letošní autokrosová sezona je celá ještě před námi, tak si o ní budeme teď s Jakubem Novotným Dobrém ránu povídat jako ve. Vítám vás. Dobrý den. Dobré ráno. Dobrý den přeji. No a nejdřív tedy ještě dodatečně musíme blahopřát k tomu loňskému mistrovskému titulu.

  • Jaké byly ty pocity, když jste, když jste vyhrál? Asi možná sen splněný, ne? Trošku.

  • Děkuji vám. Samozřejmě to je splněný sen, jelikož naposledy ME jsme vyhráli v roce 2018. A vlastně minulá sezona byla velmi náročná, jelikož na každých závodech se objeví 30 a více závodníků nebo soupeřů, protože ta sezona je vždycky velmi náročná. Po těch dvou smolných roku 21 22, tak jsme si přáli nějaký kvalitní výsledek a podařilo se. A samozřejmě ty emoce jsou hrozně vysoký a moc jsem si to užil.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají