Host ve studiu

Náchod se chce brzy vrátit na mapu našich lázeňských měst a opět spustit prameník minerální vody IDA

Host ve studiu

Náchod se chce brzy vrátit na mapu našich lázeňských měst a opět spustit prameník minerální vody IDA
Ochranné známky IDA poprvé ve své historii v rukou města, po 20 letech konečně opět v Náchodě

Hradec Králové

Vypravíme se do Náchoda, kde to po dvou letech od koupě zdevastovaných lázní v Bělovsi začíná vypadat nadějně. Náchodská radnice totiž ukázala, jak bude vypadat zdejší lázeňský park, na kterém se začne pracovat v příštím roce. A mezitím se už město pustilo také do úpravny minerální vody a v dalších fázích by se dokonce měl do lázní vrátit i ambulantní lázeňský provoz se všemi procedurami. 
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je sedm minut po půl deváté. No a v Dobrém ránu já jsem slíbil, že se dnes ještě vypravíme do Náchoda, kde ta po dvou letech od koupě zdevastovaných lázní v Bělovsi začíná vypadat nadějně. Náchodská radnice totiž už ukázala, jak bude vypadat zdejší lázeňský park, na kterém se začne pracovat v příštím roce. No a mezitím se už město pustilo také do úpravny minerální vody a v dalších fázích by se dokonce měl do lázní snad vrátit i ambulantní lázeňský provoz se všemi procedurami. A my si o tom dneska ráno budeme povídat s místostarostou Náchoda Janem Čtvrtečkou, kterého to rád vidím. Dobrý den. Pane. Vy jste snad?

  • Od. Dobrý den vám i posluchačům. Tak jak už je to dlouho, co byly lázně v Bělovsi, když to tak řeknu, plné lidí a pacientů, kteří se tu léčili. Kdy měly lázně jaksi takový ten rok?

  • Vedl největší? Tak největší rozkvět byl samozřejmě před revolucí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají