Host ve studiu

Na letišti v Jaroměři Josefově se psaly dějiny historie létání v Čechách i s Blériotem Jana Kašpara

Host ve studiu

Na letišti v Jaroměři Josefově se psaly dějiny historie létání v Čechách i s Blériotem Jana Kašpara
Letiště v Jaroměři Josefově sahá až na samý počátek historie létání v Čechách -  - replika Blériotu Jana Kašpara

Hradec Králové

Letiště v Jaroměři Josefově sahá až na samý počátek historie létání v Čechách. Bylo teprve třetím, kde po Pardubicích a Hradci Králové provedl v roce 1910 své veřejné vystoupení průkopník české aviatiky Ing. Jan Kašpar. I na to je pyšný předseda tamního jaroměřského aeroklubu Martin Rezek.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové. No a v Dobrém ránu vás teď pozveme na letiště, na veřejné vnitrostátní letiště Jaroměř Josefov, kde bude tuto sobotu 20. května den otevřených dveří a dětský den, které pořádá pravidelně už mnoho let Aeroklub Jaroměř. Počátky létání v Josefově, to jsem našel. Sahají někdy až na samý počátek vůbec historie létání v Čechách. No a josefovské letiště bylo teprve třetím, kde po Pardubicích a Hradci provedl v roce 910 své veřejné vystoupení průkopník české aviatiky Ing. Jan Kašpar, na což je určitě taky pyšný předseda tamního jaroměřského aeroklubu Martin Rezek, který je tady u nás dneska v Dobrém ránu s námi. Dobrý den, pane dobrý den. Zdravím. Tak to je všechno u vás na tu sobotu připraveno na letišti v Jaroměři Josefově. Říkal jsem den otevřených dveří a dětský den.

  • No tak samozřejmě je to první řadě jako dětský den, kdy máme nějaký atrakce pro děti. Děti se mohou zasoutěžit nějaký takový standardní soutěže, skákání v pytlích, rozpoznávání letadel apod.. Dostanou nějaký dárky a bude tam spousta modelářů. Jde modeláři vlastně nám ukazují, mají tom asi dvouhodinový, až si užívají program i velký letadla vlastně do 25 kilo. Děti si můžou prohlídnout. Podstatě jsou vodních, já nevím, pět m, když tam stojí. A ty stojánce bylo to i ukázat i za letu. No a samozřejmě potom bude hlavní letový program, kde by měli měli položit armáda s Gripen a má Gripeny, taky přileb.

  • Kdyby nějaký přiletí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají