Host ve studiu

Monografie o Hrádku u Nechanic. Je v ní vše, co o zámku vím, a ještě něco navíc, říká Martin Rejman

Host ve studiu

Monografie o Hrádku u Nechanic. Je v ní vše, co o zámku vím, a ještě něco navíc, říká Martin Rejman
Jarní Hrádek u Nechanic

Hradec Králové

Mnohé zámky ve správě Národního památkového ústavu i v našem kraji byly úžasně velikonočně vyzdobené, což je už krásná tradice. Především na zámku Hrádek u Nechanic to opět stálo za to. Na bývalé letní sídlo Harrachů se teď podíváme, abychom vám pověděli, jaká tam bude letošní letní turistická sezóna. Kastelán Martin Rejman je naším hostem.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Na hradech a zámcích o Velikonocích začala letošní hlavní návštěvnická sezona. Vím, že mnohé zámky ve správě Národního památkového ústavu i v našem kraji byly zase úžasně velikonočně vyzdobené, což je už taky opravdu velká krásná tradice. Hlavně na zámku Hrádek u Nechanic, kde to opět stálo za to. Jak se nám i telefonovali. No a my se teď tedy na bývalé letní sídlo Harrachov taky podívám a abychom vám pověděl, jaká ta sezona na Hrádku letos vlastně bude. Kastelán Martin Rejman je tady s námi, aby nás tedy do kousku té Anglie na východě Čech vzal. Dobrý den. Dobré ráno vám i posluchačům.

  • Tak jaké to bylo o Velikonocích? Užili jste si to do zahájení?

  • My jsme se strašně těšili a jsem rád, že o Velikonocích za těch pět dní dorazilo na 2000 návštěvníků, kteří shlédli krásně vyzdobené interiéry. A ta sezona začala ve velkém, takže jsme rádi, že to všechno proběhlo tak, jak má a že jsme se stihli připravit. Za to jsme vděční.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají