Host ve studiu

Miluji improvizaci a živé vysílání. A to se v Hradci Králové dělalo vždy skvěle, říká Mirek Vaňura

Host ve studiu

Miluji improvizaci a živé vysílání. A to se v Hradci Králové dělalo vždy skvěle, říká Mirek Vaňura
Mirek Vaňura ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Je tomu 25 let, nebo chcete-li čtvrtstoletí, co se z krásné rozhlasové budovy na břehu Labe v Hradci Králové v Havlíčkově ulici ozvalo pravidelné každodenní vysílání. Nejen, že tenkrát hradecký rozhlas získal svůj právoplatný domov, protože Fuchsova na Pražském Předměstí, kde rozhlas do té doby sídlil, byla 54 let trvajícím provizoriem, ale byla to i velká technická revoluce.
Jakub Schmidt, Mirek Vaňura

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 10 minut po půl deváté posloucháte ČRo Hradec Králové, jak víte už od rána.

  • Čekáme a připomínáme to. Moc rádi, že jsme ve slavnostní náladě. Je tomu 20 let, nebo chcete-li čtvrt století, co se z této krásné rozhlasové budovy na břehu Labe v Hradci Králové v Havlíčkově ulici ozvalo pravidelné každodenní vysílání. No a nejenom, že tenkrát hradecký rozhlas získal svůj právoplatný domov, protože Fuchsová byla na Pražském předměstí, kde sídlila rozhlas. Do té doby byla vlastně 54 let trvajícím provizoriem, ale byla to i taková, řekl bych, velká technická revoluce, protože se přecházelo tenkrát na úplně nové přelomové digitální technologie a staré rozhlasové magnetofonové pásy nahradili definitivně jedničky a nuly a obrazovky počítačů. No a jedním z těch, kteří u toho tenkrát byli, je i moderátor a publicista Mirek Vaňura, kterého vůbec není potřeba.

  • Představovat. Ahoj. Mirku. Ahoj. Dobré ráno všem posluchačům.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají