Host ve studiu

Mám prostě jen rád vůni chromatografických rozpouštědel, usmívá se oceněný biochemik Jaroslav Dršata

Host ve studiu

Mám prostě jen rád vůni chromatografických rozpouštědel, usmívá se oceněný biochemik Jaroslav Dršata
Jaroslav Dršata ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Hradec Králové zná držitele svých výročních cen za rok 2023. Ocenění převzaly osobnosti, které dosáhly mimořádných úspěchů ve své činnosti v oblasti kulturní, společenské, sportovní a vědecké. A nejvyšší ocenění, Cenu dr. Františka Ulrycha za celoživotní práci obdržel prof. MUDr. Jaroslav Dršata, CSc., biochemik a lékař, který se celý svůj profesní život věnoval výzkumu a výuce biochemie převážně na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy tady v Hradci Králové.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Město Hradec Králové znát držitele svých výročních cen za rok 2023. V parku 360 převzali šestého května výroční ceny osobnosti, které dosáhly mimořádných úspěchů ve své činnosti v oblasti kulturní, společenské, sportovní a vědecké. No a nejvyšší ocenění, cenu Dr. Františka Ulricha za celoživotní práci obdržel prof. Jaroslav Dršata, biochemik a lékař, který se celý svůj profesní život věnoval výzkumu a výuce biochemie, převážně tedy na farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy tady v Hradci Králové a který je ale taky celoživotním vášnivým cestovatelem a cyklistou s velkým tedy musím říct vždycky zájmem o historii, k čemuž se určitě teď našem povídání taky dostaneme. Pane. Proč?

  • Ne. Dobrý den. Dobrý den. Já děkuji za přivítání na koni. Za gratulaci. Taky ano.

  • Co jste si tak jako myslel, když jste přebíral toho šestého května? Teď se ho vy jste prý hodně povídá.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají