Host ve studiu

Londýn i Paříž mají smůlu. Nejvíc obrazů světoznámé umělkyně Míly Fürstové uvidíte v Hradci Králové

Host ve studiu

Londýn i Paříž mají smůlu. Nejvíc obrazů světoznámé umělkyně Míly Fürstové uvidíte v Hradci Králové
Míla Fürstová v Hradci Králové

Hradec Králové

Světově uznávaná grafička a malířka Míla Fürstová žije a tvoří v Anglii. Její díla vlastní slavné osobnosti, včetně britské královské rodiny. Pro populární kapelu Coldplay navrhla grafickou podobu jejich šestého studiového alba v podobě andělských křídel. A ilustrovala i knihy nejvýznamnějších českých autorů: Kytici Karla Jaromíra Erbena, Babičku Boženy Němcové a Máj Karla Hynka Máchy.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové.

  • Přeji vám dobré ráno. Já už jsem dnes několikrát říkal a začal jsem poslechu našeho dnešního ranního hosta, kdy jsem tady povídá, že naším dnešním ranním hostem bude velmi vzácná osobnost, světově uznávaná grafička a malířka Míla Firstová, která žije a tvoří v Anglii. Její díla vlastní slavné osobnosti včetně britské královské rodiny. Pro populární kapelu Kohout plaší navrhla grafickou podobu jejich šestého studiového alba v podobě andělských křídel. No a ilustrovala třeba i knihy nejvýznamnějších českých autorů. Kytici Karla Jaromíra Erbena tuším v roce 2020 a Babičku Boženy Němcové pak o rok později. Narodila se sice v Pelhřimově, ale velkou část dětství prožila tady v Hradci Králové, kde se taky teď něco velkého chystá. Tak paní mělo, vítám vás. Dobrý den. Dobrý den. Jak. Dobré ráno. Vítejte doma.

  • V Hradci Králové se mi chce říct jsem rád a jsem ráda doma.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají