Host ve studiu

Krakonoš poprvé v hlavní roli! Premiéra vánoční pohádky České televize Krakonošovo tajemství

Host ve studiu

Krakonoš poprvé v hlavní roli! Premiéra vánoční pohádky České televize Krakonošovo tajemství
Krakonošovo tajemství

Hradec Králové

Poklady, záhady a především setkání s tajemným vládcem hor čeká diváky České televize o vánočních svátcích. Scénář k nové pohádce Krakonošovo tajemství napsala Barbara Johnsonová, která jako kreativní producentka připravuje i Večerníčky a už dlouho byla konfrontována s tím, že nejúspěšnější jsou stále Krkonošské pohádky. V nich je ale Krakonoš vedlejší postava, o které se divák mnoho zajímavostí nedozví. 
Pavla Kindernayová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • K svátkům patří dobroty, vůně setkávání s rodinou a přáteli, ale také pohádky. Těšíte se na novém? Mezi novými pohádkami uvede letos ČT i Krakonošova tajemství. Pohádka se natáčela u nás na východě Čech a my teď zjistíme detaily, protože je s námi autorka scénáře Barbara Johnsonová. Dobré dopoledne.

  • Dobré dopoledne zdravím. Když se řekne Krkonoš, mnozí si možná představí herce Františka Peterku. Bude ten váš Krkonoš podobným, nebo úplně jiný?

  • Tak bude trošku jiný samozřejmě, protože ho hraje jiný herec, hraje ho David Švehlík. Ale nebude to jiný Krakov než naší pohádce. Jak se nesnažíme rozbít tu představu. Krkonoše jako známe jako muže, který trestá ty zlé a pomáhá těm dobrým. To tam samozřejmě je, ale dozvíme se o něm možná trošku víc, co to je za člověka a jaký doopravdy je.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu