Host ve studiu

Knížka Ulička a Uličníci. Jak se žilo „na ulici“ v Náchodě v časech, kdy nebyly počítače ani mobily

Host ve studiu

Knížka Ulička a Uličníci. Jak se žilo „na ulici“ v Náchodě v časech, kdy nebyly počítače ani mobily
Helena Rezková a Pavel Sobotka ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Představíme vám knížku Ulička a Uličníci, což je příběh dětí prožívajících svá dobrodružství v okrajové části okresního města Náchoda. Knížku napsal Pavel Sobotka a vydavatelka Helena Rezková o ní řekla, že jí připomněla Poláčkovu knihu Bylo nás pět. A protože by to mohl být i moc pěkný dárek pod stromeček, tak nám knížku dnes oba představí.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • I kdyby ten po půl deváté posloucháte ČRo Hradec Králové. No a já jsem slíbil, že se dnes v Dobrém ránu ještě začteme a představíme vám knížku ulička a uličníci, což je příběh dětí prožívajících svá dobrodružství v okrajové části okresního města Náchoda. Knížku napsal Pavel Sobotka a vydavatelka Helena Rezková. Oni řekla, že jí připomněla Poláčkovu knihu bylo nás pět, a protože by to mohl být třeba moc pěkný dárek pod stromeček, mě tak napadá, tak jsem moc rád, že nám knížku představí dneska ráno. Oba tedy nejenom sám autor Pavel Sobotka, ale i vydavatelka Helena Rezková, kterou tady taky moc rád vidím zase po nějaké době. Dobrý den.

  • Dobrý den. Dobré ráno. Tak o čem ta kniha je, pane Sobotko? Já už držím v ruce. Ulička. Uličníci. Povídejte. Je to o vás.

  • Je to o mně. Je to, je to o dětech, které žily, jak jste říkal, v okrajové části nápor, ale Starém Městě zhruba před 40 lety a je to o partě dětí, která si užívala úžasná dobrodružství. Ale není to jen o těch dětech, je to u těch dospělých prostě, jak se na té uličce žilo v době, kdy ještě nebyly počítače a kdy nebyly mobily.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají