Host ve studiu

Karlova Koruna architekta Santiniho nese své jméno na počest korunovace Karla VI. za českého krále

Host ve studiu

Karlova Koruna architekta Santiniho nese své jméno na počest korunovace Karla VI. za českého krále
Zámek Kinských Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, asi nejkrásnější světská stavba Jana Blažeje Santiniho, postavená přímo pro rod Kinských

Hradec Králové

Vypravíme se do Chlumce nad Cidlinou na zámek, který patří už po staletí rodu Kinských. V minulém roce si zámek připomněl 300. výročí dokončení barokní stavby z dílny Jana Blažeje Santiniho Eichela, která dostala jméno Karlova Koruna. Před prázdninami vás přijeli osobně pozvat zámecký pán Francesco Kinský dal Borgo a Martina Kubešová, ředitelka kulturních památek rodu Kinských.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové. No a v Dobrém ránu se dnes ještě vypravíme do Chlumce nad Cidlinou, na zámek, který patří už po staletí rodu Kinských. V minulém roce si zámek připomněli 300. výročí dokončení barokní stavby z dílny Jana Blažeje Santiniho Eichla, která dostala jméno Karlova Koruna. A protože těsně před prázdninami, tak se moc rád, že nás přijeli osobně pozvat. Jednak zámecký pán František Kinský dal Bordeaux a taky Martina Kubešová, která je ředitelkou kulturních památek rodu Kinských. Aby vás moc rád vidím. Dobrý den. Dobré ráno. Dobré.

  • Ráno. Dobré ráno. Dobré ráno. Tak kdy jste otevřeli zámek Karlova Koruna veřejnosti? Letos už to bylo někde o Velikonocích, že? A jsem slyšel.

  • Jasně normálně. Jako všichni jsme otevřeli ji v dubnu a chodí lidi.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu