Host ve studiu

Jsme krásné pohádkové město a také vstupní brána do Českého ráje, usmívá se starosta Jičína Jan Malý

Host ve studiu

Jsme krásné pohádkové město a také vstupní brána do Českého ráje, usmívá se starosta Jičína Jan Malý
Na Valdštejnově náměstí v Jičíně se nachází unikátní soubor historických domů. Má obdélníkový tvar a vévodí mu renesanční Valdická brána, zámek a chrám sv. Jakuba Většího

Hradec Králové

Zamíříme do města Albrechta z Valdštejna, kde se pravidelně jednou v roce ujímají vlády nad městem také děti na tradičním pohádkovém festivalu. Město Jičín se také stalo v našem kraji historickým městem roku 2023. Naším hostem je starosta Jičína Jan Malý z hnutí ANO.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • No a sedm minut po půl deváté v Dobrém ránu už s naším hostem zamíříme do města Albrechta z Valdštejna, kde se pravidelně jednou v roce ujímají vlády nad městem, tak i děti na tradičním pohádkovém festivalu. Je to Jičín. Samozřejmě. To už asi víte, a protože se toto město také stalo v našem kraji historickým městem roku 2023, tak je to to první, o čem budeme teď ráno mluvit se starostou Jičína Jan Malý Janem Malým s hnutím Ano. Pane starosto, vítám vás. Dobrý den. Dobrý den.

  • Blahopřejeme. Že pozval. Blahopřejeme. K.

  • Tomu umístění, tedy krajskému umístění v anketě historické město roku 2023. Co to pro vás znamená jako pro města?

Více z pořadu