Host ve studiu

Jsem jen obyčejný hrdý Čech, tvrdí o sobě Libor Šnajdr, zakladatel Českého paralympijského výboru

Host ve studiu

Jsem jen obyčejný hrdý Čech, tvrdí o sobě Libor Šnajdr, zakladatel Českého paralympijského výboru
Libor Šnajdr ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Královéhradecký kraj i letos ocenil významné osobnosti regionu. Nejvyšší krajské ocenění tentokrát získali ředitel prvního hospice v republice Miroslav Wajsar a také kardinál Dominik Duka. A za celoživotní rozvoj sportu a parasportu si ocenění odnesl Libor Šnajdr, který se už bezmála 60 let věnuje sportu ve všech jeho podobách. 
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo Hradec Králové s vámi. No a jak jsem říkal už dnes několikrát, ta Královehradecký kraj i letos ocenil významné osobnosti. Můžu připomenout, že nejvyšší krajské ocenění tentokrát získali ředitel prvního hospice v republice Miroslav Wajsar a také kardinál Dominik Duka. No a za celoživotní rozvoj sportu a parasportu si pak ocenění odnesl Libor Schneider, který se už bezmála 60 let věnuje sportu ve všech jeho podobách. Nejdřív sám závodil jako běžec, pak trénoval a založil a dodnes řídí SK Nové Město nad Metují. Je také zakladatelem českého paralympijského výboru a České asociace tělesně handicapovaných sportovců. No a vytvořil z Nového Města nad Metují jedno z největších a nejaktivnějších paralympijských center u nás. Libor Schneider je tady dneska s námi. Pane Steinere. Dobrý den. Dobrý den. A gratuluji k tomu ocenění od kraje, který děkuji moc a chtěl bych ještě poděkovat vlastně současnému vedení Karlovarského kraje, že si občas vzpomene i na sportovní funkcionář. Ne, to já jsem se chtěl zeptat právě, co se vám tak honilo hlavou, když jste si přebírá to ocenění od kraje.

  • No tak strašně mě to potěšilo, protože vlastně ta naše práce si myslím, že se stále není doceněná jakoby těch funkcionářů až s ním. Většinou to děláme zadarmo, zadarmo, takže pak takovou ocenění se prostě fantastický. Ty toho člověk váží a tolik si to samozřejmě. No. Já už jsem říkal, že se sportu věnujete ve všech jeho podobách.

  • Celý život vlastně. Jak to začalo vůbec? Kdo vás přivedl k běhání, vlastně k té atletice?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají